mam 24 miesiące

Córeczko, nie wierzę w to co piszę, ale masz już dwa latka. Gdy obserwuję jak żwawo tańczysz trzymając Gucia za rączki, albo w jakim skupieniu przyklejasz naklejki w swoich książeczkach – trudno mi uwierzyć, że byłaś jeszcze mniejsza niż Anulka, którą trzymam w ramionach.

A patrząc na nią, widzę Ciebie. Jesteście takie podobne. Też byłaś taka drobniutka, chudziutka. A teraz jesteś już małą dziewczynką. Masz głowę pełną loków i dziwnych pomysłów (np by chodzić w domu w kasku rowerowym lub chować się pod prysznicem), buzię pełną zębów i oczy pełne niesfornych iskierek. Biegasz po domu na tych swoich pulchnych nóżkach. Wygłupiasz się, tańczysz i wszędzie Cię pełno.

Ważysz już 13,5 kg! Z zębów masz już wszystkie jedynki, dwójki, czwórki i 3 trójki (oprócz górnej prawej trójki, która przebije się lada moment). W dzień masz jedną drzemkę, zazwyczaj godzinną. Śpisz od ok 20/21 wieczorem do 6/7 rano. Nadal budzisz się w nocy na mleko. Ubranka masz w rozmiarze 92/98.

Jesteś wspaniałą dziewczynką, pełną skrajności. Potrafisz być uprzejma, grzeczna, urocza, miła i spokojna. Mówisz dziękuję, przytulasz się, dajesz buziaki, z chęcią pomagasz, pocieszasz, jesteś wrażliwa na czyjąś krzywdę. Jednocześnie potrafisz się wściekać i awanturować z każdego powodu. Bywasz uparta, złośliwa i nieusłuchana. Gryziesz lalki, bijesz się po uszach i uwielbiasz robić nam na przekór. Nie raz mam chęć wystawić Cię za drzwi, bo urządzasz niezłe histerie i dajesz nam popalić. Ale codziennie sprawiasz, że mam ochotę Cię zjeść. Taka jesteś rozczulająca, zabawna i słodka. Jesteś nasza córeczką i kocham Cię nad życie.

W tym roku wiele osiągnęłaś. Nauczyłaś się chodzić i biegać, śpisz sama w dużym łóżku, oduczyłaś się smoczka i sygnalizujesz nam kiedy chcesz się załatwić. Jesteś spostrzegawcza, masz bardzo dobrą pamięć i świetną orientację w terenie. Znasz 5 kolorów, wszystkie zwierzątka, części ciała, przedmioty. Rozumiesz co jest dobre a co złe. Świetnie się z nami komunikujesz, choć nie mówisz za wiele. I gdy tylko Ci się chce, robisz wszystko o co Cię poprosimy.

Nadal uwielbiasz jeść, jednak rzadko chcesz jeść sama. Niestety wolisz by ktoś Cię karmił, bo nie lubisz się brudzić. Kinder jajko jest dla Ciebie najlepszą nagrodą. Znasz nasze domowe rytuały i zasady. Wiesz, co do kogo należy i że wszystko ma swoje miejsce. Pomagasz rozładować zmywarkę, podajesz mi pranie, sprzątasz swoje zabawki, odnosisz swoje ubrania do pokoju i pieluchy do kosza. Bez protestów pozwalasz się kąpać, czesać i myć zęby.

Nie masz ulubionej formy zabawy. Bawisz się lalkami, autami, misiami, klockami, układankami, rysujesz, oglądasz książeczki, wyklejasz kolorowanki naklejkami, tańczysz. Masz jednak świra na punkcie małych zabawek. Małe pluszowe misie, upatrzone zabaweczki z kinder jajek, drewniane pajacyki – uwielbiasz je trzymać w rączce. Rzadko bawisz się sama, wolisz gdy ktoś jest przy Tobie. Jeśli chodzi o pluszaki masz swoje typy, które od czasu do czasu się zmieniają: Miś Panda z Ikea, Świnka Peppa, Igi Pigiel i Gucio. To z nimi śpisz.

Uwielbiasz gonić się z nami po domu. Chowasz się i straszysz nas. Jesteś małą aktoreczką. Robisz dziwne miny, kokietujesz, wygłupiasz się i popisujesz. Wchodzisz w różne role, np robisz groźną minę i grozisz paluszkiem (niuniu babo, dziadzia bebe), by za chwilę przewracać oczami, uśmiechać się zabawnie i prowokować do zabawy. Wszyscy uwielbiamy gdy sama włączasz radio i tańczysz kręcąc pupą i uginając kolanka. I gdy zabawnie chodzisz jak Pawlak ze Samych Swoich.

Do tej pory rzadko się wstydziłaś lub czegoś bałaś. A ostatnio zdarza się to coraz częściej. Jednak nadal masz niesamowicie pozytywną energię i charyzmę i ludzie Cię kochają! W roli starszej siostry odnalazłaś się wspaniale. Jesteśmy z Ciebie tacy dumni. Kochasz Anię całym serduszkiem. Uwielbiasz ją przytulać, całować i dotykać jej paluszki.

Majusiu nasz skarbie upragniony, rośnij nam dalej taka zdrowa i wesoła. Uchyliłabym Ci nieba byś tylko była szczęśliwa. Kocham Cię moja śliczna dwulatko :*

DSC_4268

 

u7x9cc0

16 Comments

  1. Cudownie się to czytało. Jesteś niesamowita. Po prostu nie wiem co pisać. Wspaniała mamuśka. A jaka ona będzie szczęśliwa czytając to za paręnaście lat. Miłość. Najważniejsze. I już.

  2. Majeczko, życzę Ci, byś rosła zdrowa i szczęśliwa, by w Twoim życiu nie było powodów do trosk i smutków…. Jesteś prześliczną dziewczynką, tak jak Twoja siostra. Całusy jubilatko dla Ciebie! :*

  3. Wszystkiego najlepszego dla Majusi ? Prześliczna dziewczynka ??? to już 2 latka ?Matko kiedy to zleciało ….. Dla ciebie Agus zdrówka ?

  4. 100 lat Majeczcko, wszystkiego naj naj, a jescze większe gratulacje dla Mamy, bo dzięki Tobie Majulka taka cudowna jest, to Twoja miłość i praca, dużo zdrówka.

  5. Dużo szczęścia i uśmiechu dla Majusi! I gratulacje dla Rodziców! Ależ dziewczynki będą miały cudowną pamiątkę… Pozdrawiam i życzę zdrówka! 🙂

  6. Tylko 2 lata i AŻ 2 lata… Czas leci jak szalony. Wszystkiego najlepszego dla Majusi, zdrówka i uśmiechu każdego dnia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *